قیمت 25,000 تومان

اطلاعات دوره

کتاب تنها همین کلمات کتابی است که در آبان ماه سال 1400 توسط انتشارات نیستان به چاپ رسید. این کتاب به قلم 14 تن از دانشپذیران دوره نویسندگی آکادمی زیتون، زیر نظر استاد سید علی شجاعی به رشته تحریر درآمده است.

مجموعه‌ای داستانی که شامل ۱۴ داستان کوتاه از نویسندگان جوان فعال در عرصه ادبیات داستانی ایران است که به گفته تمامی آنها این داستان‌ها عرض ارادتی است به آستان پر مهر حضرت سید الشهدا (ع) و خاندان وی.

داستان‌های کوتاه این مجموعه به قلم فائزه حق‌شناس، مریم ولی، رضوان کفایتی، مریم رستمی، فاطمه آراسته، الهه شهبازی، مهین پایمزد، سید حمزه موسوی، زهرا سادات موسوی، شکیبا خسروی، فاطمه عزیزی و مونا امیری نوشته شده است.

«تنها همین کلمات» در پرداختن به موضوع خود، گاه به دل تاریخ سفر کرده و یک اتفاق و یا نقل تاریخی در باره حادثه عاشورا را دستمایه خلق داستان و درام می‌کند و سعی می‌کند به پرداختی ویژه درباره این روایت دست پیدا کند و مخاطب خود را تحت تاثیر قرار دهد و گاه نیز در مختصات و جغرافیای معاصر به سراغ سوژه‌های داستانی خود می‌رود و از نوع رفتار و واکنش آنها در مواجه شدن با پدیده عاشورا و ماه محرم به سوی داستان‌نویسی رجعت می‌کند.

در میان سطور داستان‌های این مجموعه می‌توان به پیوند عمیق میان چندین نسل از جامعه ایرانی با موضوع عاشورا و محرم و نیز تقریرها و برداشت‌های متنوع جامعه ایرانی از یک موضوع خاص را ردیابی و با خوانش داستان‌هایی در این زمینه نگاهی نو و تازه در پرداخت آنها را کشف و بازخوانی کرد.

این کتاب از منظر حضور نویسندگان جوان در آن و کشف لحظه‌های داستانی تازه در پرداخت داستانی و نیز تلاش برای ایجاد سیاقی ساده و روان و تاثیرگذار در انتقال مفاهیم خاص مذهبی، به مخاطب که گاه تمی اجتماعی نیز پیدا می‌کنند اثری تحسین‌شده و در خور تامل است.

chat_bubble_outlineنظرات

متوسط امتیازات

0
بدون امتیاز 0 رای
25,000 تومان
0 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

برای نظر دادن اولین باش “کتاب تنها همین کلمات”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *