قیمت 22,000 تومان

اطلاعات دوره

کتاب به عطر سبز زیتون کتابی است در آبان ماه سال 1400 توسط انتشارات نیستان به چاپ رسید. این کتاب به قلم 14 تن از دانشپذیران دوره نویسندگی آکادمی زیتون، زیر نظر استاد سید علی شجاعی به رشته تحریر درآمده است.

این کتاب شامل مجموعه داستان‌های کوتاه است که از منظر ایده‌پردازی دارای نقاط قوت قابل توجهی است. به روز بودن مضامین و نشات گرفتن آنها از بحران‌ها، دغدغه‌ها، دیدگاه‌ها و کنش‌ها و واکنش‌های به روز اجتماعی؛ مهم‌ترین وجه تمایز این داستان‌ها به شمار می‌رود.

نویسندگان این آثار به واسطه سن کم خود و البته هوش بالا و حساسیت قابل توجه در کسب ظرائف و نابهنجاری‌های اجتماعی توانسته‌اند دریچه‌ای تازه در مضمون‌پردازی برای خلق داستان کوتاه باز کنند که حاصل آن در این مجموعه داستان کوتاه با موضوعات خاص و قابل تامل اجتماعی گردآوری شده است.

«به عطر سبز زیتون» زبانی ساده و صمیمی دارد. سعی نمی‌کند مخاطب خود را سر بدواند. مستقیم و بدون حاشیه‌پردازی‌های لفاظانه او را به سراغ اصل ماجرا می‌برد. به عبارت دیگر این تجربه جمعی تلاشی است برای خلق داستان‌هایی که دغدغه اصلی آنها نه زبان که دغدغه‌مندی موضوعی و انتقال محتوا در قالب داستان کوتاه است. با این همه باید به این مساله نیز توجه داشت که سادگی قابل توجه در زبان روایت و پاکیزه‌نویسی این داستان‌ها نیز در زمره هنرها و تخصص‌هایی است که صاحبان این آثار برای به دست آوردن آن بی‌شک مرارت و سختی قابل توجهی از سر گذراندهاند.

خوانش این اثر با عنایت به این موارد جدای از لذت‌بخش بودن، نوید دهنده تولد و رشد نسلی تازه در داستان‌ ایران است که از این هنر کلامی نیز ابزاری برای نمایش وجوه مختلف دیدگاه و اعتراضات خود در مواجهه با اجتماعی به شدت تند و برنده این روزهای ایران به کار می‌برند و در این راه به دور از هیجان‌زدگی سعی دارند بی پرده و سرراست راوی آسیب‌هایی باشند که گاه از شدت رو بودن و وضوح از دیدگان بسیاری پنهان مانده است.

در حال حاضر این کتاب با قیمت 22 هزار تومان در آکادمی زیتون ارائه می‌شود.

chat_bubble_outlineنظرات

متوسط امتیازات

0
بدون امتیاز 0 رای
22,000 تومان
0 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

برای نظر دادن اولین باش “کتاب به عطرِ سبزِ زیتون”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *