قیمت 2,500,000 تومان

صندلی در دسترس نیست

پایان یافته
اطلاعات دوره
access_time
مدت زمان: 10 ساعت (10 جلسه 1 ساعته)
event
روزهای دوره: سه‌شنبه‌ها
alarm
ساعت تشکیل دوره: 17:00 تا 18:00
update
تاریخ شروع: 22 آذر 1401
subject
پیش‌نیاز: ندارد
verified_user
گواهی‌نامه: ندارد

دوران بلوغ و نوجوانی یکی از جذاب‌ترین و پیچیده‌ترین گذارها در طول زندگی است. سرعت نفس‌گیر رشد و تغییر آن پس از دوران نوزادی در رتبه دوم قرار دارد. فرآیندهای بیولوژیکی، بسیاری از جنبه‌های این رشد و تکامل را هدایت می‌کنند و شروع بلوغ نشان‌دهنده گذر از کودکی به نوجوانی است.

بلوغ یک دوره انتقالی بین کودکی و بزرگسالی است که در طی آن یک جهش رشد رخ می‌دهد، ویژگی‌های جنسی ثانویه ظاهر می‌شود، باروری حاصل می‌شود و تغییرات روانی عمیقی روی می‌دهد.

این تغییرات در مغز احتمالاً باعث تحریک رشد و تکامل شناختی از جمله ظرفیت استدلال انتزاعی می‌شود.

مجموعه قابل توجهی از شواهد نشان می‌دهد که تغییرات در سن شروع دوران بلوغ و نوجوانی ممکن است پیامدهای رشدی و رفتاری در دوران نوجوانی داشته باشد. همچنین ممکن است نقش مهمی در تنظیم رفتار اجتماعی انسان داشته باشند.

در دوران بلوغ و نوجوانی همانطور که این هورمون‌ها در ظاهر بدن تغییراتی ایجاد می‌کنند، در داخل نیز تغییراتی ایجاد می‌کنند. در حالی که بدن در حال تطبیق با تمام هورمون‌های جدید است، ذهن نیز همینطور است و  از نظر روحی و اجتماعی نیز تغییرات زیادی را به همراه دارد.

در دوران بلوغ، ممکن است احساس سردرگمی یا احساسات شدیدی وجود داشته باشد که قبلا هرگز تجربه نشده است. ممکن است در مورد ظاهر بدن در حال تغییر، احساس اضطراب ایجاد شود.

ممکن است بیش از حد حساس یا به راحتی ناراحت شوند. برخی از نوجوانان بیش از حد معمول از دوستان یا خانواده خود عصبانی می‌شوند.گاهی اوقات مقابله با همه این احساسات جدید ممکن است دشوار باشد.

معمولاً مردم سعی نمی کنند احساسات نوجوان را جریحه دار یا عمداً ایشان را ناراحت کنند. ممکن است خانواده یا دوستان باعث عصبانیت نوجوان نشوند بله “ذهن” جدید او باشد که سعی می‌کند خود را تنظیم کند. و در حالی که تنظیم در ابتدا ممکن است دشوار باشد، به تدریج آسان‌تر می‌شود.

در دوران بلوغ و نوجوانی صحبت کردن با یک نفر و به اشتراک گذاشتن بار احساس شما – دوست یا حتی بهتر از آن، والدین، خواهر و برادر بزرگتر یا بزرگسالی که قبلاً همه چیز را پشت سر گذاشته است، می‌تواند کمک کند.

در این سال‌ها، نوجوانان توانایی خود را در تفکر انتزاعی افزایش می‌دهند و در نهایت برنامه‌ریزی می‌کنند و اهداف بلندمدت دوران بلوغ را تعیین می‌کنند.

 

در کارگاه سفر نوجوانی که توسط آقای مرتضی مشایخی، تسهیلگر و روانشناس کودک و نوجوان برگزار می‌گردد جهت رویایی درست با تلاطم‌ها و بحران‌های خاص این دوران در نوجوانان، به مطالب زیر پرداخته می‌شود.

سرفصل‌های این کارگاه: 

  • شناخت پتانسیل‌های نوجوانی
  • آشنایی با چالش‌های بلوغ و ارائه راهکار
  • آموزش گفتگو و ارتباط موثر
  • بررسی مشکلات هیجانی در ارتباطات نوجوان با والدین
  • آموزش تکنیک‌های کنترل هیجان

 

اقلام مورد نیاز کارگاه: 

  • مداد رنگی
  • تخته شاسی
  • کاغذ

 

(عزیزانی که قصد دارند فرزند خود را در این کارگاه ثبت‌نام نمایند، در هر مرحله از ثبت‌نام که دچار مشکل شدند یا مایل به پرداخت قسطی شهریه دوره هستند، می‌توانند با شماره 09909718663 تماس گرفته و یا در پیامرسان‌های واتساپ، تلگرام یا بله به کارشناس مربوط پیام دهند.)

chat_bubble_outlineنظرات

متوسط امتیازات

0
بدون امتیاز 0 رای
2,500,000 تومان
0 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

برای نظر دادن اولین باش “کارگاه سفر نوجوانی (ویژه نوجوانان 10 سال به بالا)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *