قیمت 370,000 تومان

صندلی در دسترس نیست

پایان یافته
اطلاعات دوره
access_time
مدت زمان: 4 ساعت (4 جلسه 1 ساعته)
event
روزهای دوره: یکشنبه‌ها
alarm
ساعت تشکیل دوره: 16 الی 17
update
تاریخ شروع: 10 بهمن 1400
subject
پیش‌نیاز: ندارد

جرأت‌مند بودن یکی از مهم‌ترین مواردی است که کودک برای موفقیت بدان نیازمند است. اگرچه اغلب باجرأت بودن گیج‌کننده و متناقص است زیرا والدین گاهی در تعیین این امر و حدودی که برای کودک قائل شده‌اند دچار مشکل می‌شوند اما جرأت مندی به کودکان اجازه می‌دهد تا خواست‌ها و نیازهایشان را بدانند و در حالی که به حقوق دیگران احترام می‌گذارند از حقوق خودشان نیز دفاع کنند.

باجرأت بودن به معنای پرخاشگری، تنبیه، بی‌ادبی، شکایت کردن، فریاد زدن و… نیست. همچنین به معنی گرفتن یا کم کردن قدرت دیگران نیست. باجرأت بودن به معنای رویارویی با خطرات و به دست آوردن آنچه شخص می‌خواهد است. کودک باید این امر را درک کند که بیان کردن خواسته‌ها اولین قدم در رسیدن به اهداف است و گام بعدی تلاش و جدیت برای رسیدن به آن می‌باشد.در واقع جرأت مندی دربرگیرنده احترام به خود و احترام قائل شدن برای دیگران است.

کودک باجرأت می‌داند چه می‌خواهد و قادر است احتیاجاتش را برآورده سازد و با دیگران کنار بیاید. والدین باید به کودکان خود بیاموزند که همواره به خود احترام گذارند و از نه گفتن به دیگران هیجاناتی مانند شرم را تجربه نکنند. البته والدین باید به کودکان بیاموزند که همدلی و کمک به افراد دیگر رفتار بسیار خوبی است اما کودکان باید قادر باشند مرزهای خود را مشخص نمایند و با افرادی که به این حریم احترام نمی‌گذارند برخورد کنند.

جرات‌مندی موضوعی که ضرورت آن از کودکی نمایان است و ثبات این موضوع در سنین پایین کار را برای افراد در بزرگسالی آسان‌تر می‌کند. با وجود اهمیت فراوان این موضوع آکادمی زیتون اقدام به برگزاری دومین دوره از کارگاه‌های “کودک جرات‌مند من” کرده است که می‌توانیم اطلاعات مربوط به این دوره را در ادامه مطلب بخوانید.

سرفصل‌های این کارگاه به شرح زیر است:

  • آموزش کنترل خشم
  • آموزش کنترل ترس و نگرانی
  • مهارت نه گفتن
  • مهارت تفکر خلاق
  • آموزش حل مساله

chat_bubble_outlineنظرات

متوسط امتیازات

0
بدون امتیاز 0 رای
370,000 تومان
0 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

برای نظر دادن اولین باش “دومین کارگاه “کودک جرات‌مند من”، ترم2 / مخصوص کودکان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *