قیمت 450,000 تومان

صندلی در دسترس نیست

پایان یافته
اطلاعات دوره
access_time
مدت زمان: 4 ساعت
event
روزهای دوره: جمعه (یکروزه)
alarm
ساعت تشکیل دوره: 9 الی 13
update
تاریخ شروع: 30 مهر 1400
subject
پیش‌نیاز: ندارد

به نظرتان عشق به چه معناست؟
ریشه علاقه در انسانها چیست؟
چقدر عاشق بودن را بلدید؟
چقدر دغدغه عشق سالم دارید؟
فرق عشق سالم و ناسالم چیست؟
فرایند عاشقی من چگونه است؟
چاله های عاطفی من چیست؟
چقدر عشق‌های خود را سالم می‌دانید؟‌
چقدر رابطه‌های عاشقانه خود را سالم می‌بینید؟
انسانها بر اساس چه مبنایی به هم علاقمند میشوند؟
چقدر نحوه عشق و دوست داشتن خود را سالم می‌دانید؟

عشق، اساسی ترین نیاز روح بشر است. اهمیت این نیاز تا آن جاست که می توان گفت تمام آن چیزی که هر فرد به آن نیاز دارد، در همین یک کلمه خلاصه می شود؛ عشق… بدون عشق، می میریم. اگر زنده ایم یعنی حداقل تا حدودی در آن زمان حساس که به عشق نیاز داشتیم آن را دریافت کرده ایم.

نیاز به عشق مخصوص دوران جوانی نیست. ما در تمام لحظات زندگی به عشق نیازمندیم، ۵ماهه باشیم یا ۵۰ ساله.. اما در برخی سنین مثل سنین نوزادی این مسئله آن قدر اهمیت می یابد که حیات مارا درگیر خود می کند.

اما چرا گاهی اوقات با اینکه در یک رابطه عاشقانه قرار داریم، احساس میکنیم روحمان هنوز تشنه است؟ انگار هنوز جایی از کار می لنگد. مگر عشق نبود که دوای همه دردها بود؟ پس چرا هنوز دردهای مان تسکین نیافته اند؟ در این مواقع بهتر است از خود بپرسیم آیا حقیقتا اسم این رابطه ای که در آن قرارداریم، رابطه عاشقانه است؟ آیا اصلا این، یک رابطه است؟ رابطه چیست؟ آن چه عشقی است که روحمان را سیراب می کند؟ چه تفاوتی با آنچه ما آن را عشق می خوانیم دارد؟

با توجه به اهمیت عمده عشق در زندگی ما، جالب نیست که هرگز علنا آموزشی درباره نحوه دوست داشتن نمی‌بینیم؟ روابط دوستانه می‌سازیم، روابط عاشقانه زودهنگام را هدایت می کنیم، ازدواج میکنیم و نوزاد را از بیمارستان به خانه می آوریم با این توقع که از پس آن بر خواهیم آمد.

اما در حقیقت اغلب به آنهایی که دوست داریم آسیب می رسانیم و بی احترامی می کنیم. می‌تواند در نکات ظریفی دیده شود مثل احساس گناه دادن به شریکی عاطفی خود برای گذراندن وقت بیشتر، یا دزدکی سرک کشیدن به پیام‌های شریک عاطفیتان و … %100 ما دریافت کننده رفتارهای ناسالم روابطیم و 100% ما کارهای ناسالم خواهیم کرد.

ماموریت و تلاش ما این است که بتوانیم در منِ وجودی سالم خودمان تمرین و تکرار کنیم، تا در نهایت بتوانیم عشق کامل و سالم را در خود نهادینه و در روابط‌مان به کار بگیریم. در شروع راه و در مسیر طولانی و پرپیچ و خم رسیدن به عشق سالم ممکن است با علامت سوال‌های فراوانی روبرو شویم که ناامیدانه ادامه راه را برای ما سخت کند و ما را به یک راهنما و راهبر نیازمند کند.

آکادمی زیتون در راستای ارتقای سطح آگاهی جوانان مجرد در رابطه با چگونه عاشق شدن، عشق سالم، چیستی عشق سالم و … اقدام به برگزاری کارگاه یکروزه “عشق سالم در منِ سالم”  با تدریس دکتر حمیدرضا مقصودی و جمعی از استادیاران (کمک‌تسهیلگر) کرده است که سرفصل‌های این دوره به شرح ذیل می‌باشد:

  • ریشه علاقه در انسانها چیست؟
  • فرایند عاشقی من چگونه است؟
  • جذب چه آدم هایی می شوم؟
  • از چه کسانی فاصله می گیرم؟
  • چاله های عاطفی من چیست؟
  • این عشق سالم است ؟ ماندگار خواهد بود؟
  • عشق ماندگار کجاست؟ معشوق ماندگار کیست؟
  • انسانها بر اساس چه مبنایی به هم علاقمند میشوند؟

(این دوره مخصوص افراد بالای 20 سال و مجرد می‌باشد.)

chat_bubble_outlineنظرات

متوسط امتیازات

0
بدون امتیاز 0 رای
450,000 تومان
0 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

برای نظر دادن اولین باش “دومین کارگاه “عشق سالم در منِ سالم”/ (من چگونه عاشقی هستم؟)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *