قیمت 400,000 تومان750,000 تومان

اطلاعات دوره
access_time
مدت زمان: 4/5 ساعت (1 جلسه 4/5 ساعته)
event
روزهای دوره: جمعه
alarm
ساعت تشکیل دوره: 9/30 الی 14
update
تاریخ شروع: 12 اسفند 1401
subject
پیش‌نیاز: ندارد
verified_user
گواهی‌نامه: ندارد

یاسین حجازی در آکادمی زیتون نشست‌های بیهقی پلاس برگزار می‌کند:

نشست دوم: 

یکی از مترجمانِ فارسیِ آثارِ ریموند کاروِر، داستان و نمایشنامه‌نویسِ امریکایی (۱۹۳۹-۱۹۸۸ م،) جایی نوشته است: «کارور از معدود نویسندگانی است که تقریباً همهٔ داستان‌هاش خوب و ارزشمند است. اهمیتِ این ویژگی زمانی بیشتر می‌شود که بدانیم شِرلی جَکسون، خالقِ یکی از شاهکارهای داستانِ کوتاه ــ ‘لاتاری،’ فقط یک داستانِ فوق‌العاده در کارنامه دارد.» عنصرِ دیالوگ در داستان‌های کارور به مثابهٔ عضله‌ای است که پیکرِ اثرش با آن حرکت می‌کند ــ راست چون فصل‌هایی از تاریخِ بیهقی که نویسنده بی که آدم‌ها را و وقایعی را که در آن دخیل‌اند شرح بدهد، حرف‌هاشان را با هم نوشته است. و آدم‌های تاریخِ بیهقی چنان با هم حرف می‌زنند که آدم‌های کارور: همان قدر شناسای شخصیّتشان، همان قدر دارای لحنِ مشخّص، و همان قدر پیش‌برندهٔ واقعه‌ها.

 

  • در این کارگاه، داستانی از ریموند کاروِر و فصلی از تاریخِ بیهقی بازخوانی می‌شود و بر دیالوگ‌های دو اثر مکث می‌شود ــ مکثِ دوربینی که دو درخت را با فاصلهٔ هزار سال با هم در کلوزآپ می‌گیرد…

(عزیزانی که قصد شرکت در کارگاه و ثبت‌نام دارند در هر مرحله از ثبت‌نام که دچار مشکل شدند، می‌توانند با شماره 09909718663 تماس گرفته و یا در پیامرسان واتس‌اپ، تلگرام یا بله به کارشناس مربوط پیام دهند.)

chat_bubble_outlineنظرات

متوسط امتیازات

0
بدون امتیاز 0 رای
400,000 تومان750,000 تومان
0 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

برای نظر دادن اولین باش “دومین کارگاه بیهقی پلاس (بیهقی + کارور) و عضلۀ دیالوگ در اندامِ دِرام”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *